--> Články kopíruj jen se zdrojem!
--> Chceš spřátelit blog?? Tak TADY se zapiš :)
!Doufám, že se vám tu bude líbit!
*Vaše Christmas girl :)*

Vánoční sen

16. listopadu 2011 v 15:42 | #Vánoční#girl# |  Vánoční příběhy
Na Štědrý den si budu přát jediné. Sníh. Stejně jako vloni, kdy se do našeho panelového bytu nemilosrdně dralo jarní slunce. ,,Zase do mě nevstoupí Vánoční pohoda" brumlala jsem si a zatahovala žaluzie v okně. Přivřela jsem na chvíli oči a snila o bílých Vánocích. Mám je navždy spojené s obrázkem Josefa Lady.


Je na něm podvečerní krajina, pár chalup utopených v bělostné peřině. Z komínů stoupá dým. K zemi se snáší sníh. Měsíc právě vykoukl nad mraky. Ten pokoj a to ticho… Slyším jen vločky, jak tiše ševelí. A pak jsou tu okna. Rozzářená okna. Je v nich teplo, světlo, láska, očekávání. Přála bych si na ně dýchnout a podívat se dovnitř. Proč ne?
Vidím Vánoční stromek, vysoký, chundelatý smrček, ozdobený červenými jablíčky, ořechy, cukrovím a plamínky svíček. Papírové jesličky s právě narozeným Ježíškem. Jablíčka připravená k rozkrojení, ořechy k rozlousknutí, olovo k ulití. Pec, ke které se choulí čtyřnohý kožíšek. Chtěla bych tam být…
,,Maminko, pojď, uděláme si prskačku a pusť mi Ježíšku panáčku, prosím," slyším hlásek své tříleté sestry. ,,A kdy už přijde Ježíšek?"
Rázem bdím. Zapálily jsme si prskačku, čili prskavku, společně zapěly dudlajda, dudlajda. A zatímco byli s tátou na procházce, ozdobila jsem stromek, připravila dárky a pokoj pečlivě zamkla, aby mohl přijít ten nejočekávanější. A bylo mi najednou tak nějak jinak. Ta vůně! Jehličí, františek, smažený kapr, cukroví, bramborový salát. Vše dohromady. Nejkrásnější vůně jakou znám.
Stmívalo se. Podívala jsem se ven. Vidím celé město. Ta pohoda a to ticho. A jsou tu okna. Je v nich teplo, světlo, láska, očekávání. A za nimi? No přeci, Štědrý večer.
Na Štědrý den si budu přát jediné…

Tak tenhle příběh mě osobně teda vzal za srdce...
Příběh je smyšlený.
Příběh jsem nepsala já, ale zdroj neprozradím x)) Nebojte, nekopíruju z žádnýho blogu x)

MERRY CHRISTMAS!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tess* Tess* | Web | 16. listopadu 2011 v 21:55 | Reagovat

Ahoj,dříve než začnu s reklamou bych se Ti chtěla strašně moc omluvit,aoe je to pro mě opravdu důležité!<3 Moc moc nejvíc Tě prosím abys mi dala hlas(ozdobu) na http://vanocni.datart.cz/tereza-kobzova-si-preje-notebook-packard-bell Když jsedeš dolů tak klikneš na darovat ozdobu-to je celé.moc Tě o to prosííím!Děkuju a ještě jednou se moc o louvám.Jinak klidně oplatím;)

2 *PeťulQa*-sbénkooo :) *PeťulQa*-sbénkooo :) | Web | 17. listopadu 2011 v 12:00 | Reagovat

moc krásnej příběh :))) a miluju zimní kresby josefa lady ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by Sunny©