--> Články kopíruj jen se zdrojem!
--> Chceš spřátelit blog?? Tak TADY se zapiš :)
!Doufám, že se vám tu bude líbit!
*Vaše Christmas girl :)*

Pouštění lodiček

13. října 2011 v 15:49 | #Vánoční#girl# |  Vánoční zvyky a tradice
Pouštění lodiček je hoodně stará tradice. Nevím přesně z jakýho roku nebo tak, ale je prostě dost stará. x) Lodičky se pouší na Štědrý den, pouští se věčer po Štědrovečerní večeři. Lodičky jsou udělané z půlek slupek vlašských ořechů. Důležité je, aby si lodičku dělal ten člověk pro koho je určená. Do půlky té skořápky se zapíchne svíčka, zapálí se a pak se už jenom pustí na vodu. Lodička má prý podle toho kam dopluje, jestli dopluje a tak určovat budoucnost. Člověk než jí pouští na hladinu si v duchu položí otázku na kterou chce od lodičky dostat odpověď. Pak už se jenom čeká...x)

Tady je pár vysvětlení:

Lodička zůstala u břehu - v příštím roce vás nečekají žádné změny, vše zůstane při starém.

Lodička se okamžitě potopí - veškerá snaha zlepšit svou situaci bude marná.

Lodička se potopí až po chvíli - vlastní neuvážeností, shodou okolností či náhod se vaše snažení přes dobrý začátek mine účinkem.

Lodička pluje bok po boku s jinou lodičkou - láska a přátelství, též výhodná obchodní spolupráce. Čím dříve se boky lodiček dotknou, tím rychleji najdou jejich majitelé k sobě cestu a čím déle spolu lodičky plují, tím pevnější bude jejich vztah. Ve vztahu bude dominovat ten, jehož lodička pluje první. Jsou-li lodičky vyrovnány, očekávejte harmonické partnerství.

Rodinný kruh - pokud se všechny lodičky semknou a vytvoří kruh, znamená to bezproblémové soužití a vzájemné přátelství, úctu a toleranci.

Lodička uprostřed ostatních (tvoří střed kruhu) -její majitel potřebuje ochranu a pomoc, je velmi zranitelný a citlivý. O vztazích mezi členy rodiny usuzujeme podle vzdáleností, jaké mezi sebou tvoří jejich lodičky. Čím je vzdálenost mezi nimi větší, tím chladnější jsou vztahy mezi jejich majiteli a naopak.

Jedna z lodiček zůstane mimo rodinný kruh - její majitel v nadcházejícím roce rodinu opustí.

Lodička sama dopluje k druhému břehu - bez cizí pomoci získáte, po čem toužíte.

Lodička se točí v kruhu - nerozhodnost, přešlapování na místě; ujasněte si, co vlastně od života chcete.

Lodička potopí jinou lodičku či lodičky - majitel "agresivní" lodičky je rozhodnut uskutečnit své plány za každou cenu. V případě, že se jedná o lodičky manželů či milenců, znamená to hádku, rozchod, vážnou kolizi partnerských vztahů. Jedná-li se o lodičky sourozenců - agresor se cítí být odstrčený a zanedbávaný a žárlí proto na svého sourozence.

Váhavá lodička - lodička se delší dobu drží u břehu, ale pak vypluje a dostihne protilehlý břeh - po počátečním citovém zmatku dospějete ke správnému rozhodnutí a uskutečníte svůj sen.

Lodička nabere vodu, ale dorazí k protilehlému břehu - svůj záměr uskutečníte s odřenýma ušima.

Lodička mění partnera - lodička se vždy na okamžik připojí k jiné, aby ji záhy opustila a vyhledala novou společnost - v nadcházejícím roce budete usilovně hledat sami sebe, ujasňovat si své plány a touhy a sexuální orientaci.

Zhasnutá svíčka - svíčka pohasne v okamžiku, kdy vyslovíte svou otázku - jste neupřímní k sobě i ostatním.

Svíčka pohasne, lodička se sice nepotopí, ale zůstane v přístavu - ve skutečnosti je vám záležitost, na kterou jste se ptali, lhostejná.

Lodička dopluje k protilehlému břehu se zhasnutou svíčkou - za dosažení cíle zaplatíte příliš vysokou cenu. Zvažte ještě jednou, zda skutečně stojí za to o něj tak usilovat.

Lodička se připojí k jiné a té zhasne svíčka - svým chováním zapříčiníte ztrátu lásky milovaného člověka, též odmítnutí prosby.
Zhasnutá svíčka - komplikovaný citový vztah.

MERRY CHRISTMAS!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by Sunny©