--> Články kopíruj jen se zdrojem!
--> Chceš spřátelit blog?? Tak TADY se zapiš :)
!Doufám, že se vám tu bude líbit!
*Vaše Christmas girl :)*

Adventní věnec

27. září 2011 v 16:19 | #Vánoční#girl# |  Advent

Adventní věnec je jedním ze symbolů Vánoc. Nejvíce se samozřejmě používá v době Adventu - proto taky ten název adventní věnec. Je to jeden se způsobů jak si každou prosincovou neděli připomínat že Vánoce už jsou za dveřmi a pomalu se kradou i do kuchyně x)). První prosincovou neděli se zapaluje na věnci 1 svíčka. Druhou neděli se zapálí 2 svíčky, třetí neděli 3 svíčky a čtvrtou neděli 4 svíčky. Někdy to vyjde tak že je Štědrý den přesně v neděli takže hoří na adventním věnci 4 svíčky přesně ve Štědrý den ale často to tak není a tak se potom ještě musí čekat než přijdou Vánoce x)) Protože při každém zapalování kousek svíčky uhoří, je lepší si koupit sadu svíček které se postupně snižují. Prostě každá je jinak velká a začíná se zapalováním té největší. To způsobí ten efekt, že až budou hořet všechny svíčky najednou, budou všechny stejně velké. Adventní věnce prodávají o Vánocích na každém rohu, takže ho můžete bez problémů koupit. Kdyby si ale někdo chtěl vyrobit svůj vlastní originální věnec je to lepší než si ho kupovat. Nebudete zbytečně utrácet peníze a ještě z něj budete mít mnohem větší radost, když to bude vaše práce! x)

Jak vyrobit adventní věnec??

Především je potřeba koupit si kostru, na kterou budete vázat jehličnaté větévky. Nejčastěji seženete v obchodě či na tržnicích dva druhy: polystyrenový a slaměný. Liší se od sebe cenou především kvůli estetickému dojmu, účel však splňují oba dokonale. Navíc tato investice je pouze jednorázová, po odstrojení můžete tuto kostru použít příští rok znovu.

Co na adventní věnec potřebujete??
Poté, co si vyberete velikost kostry, natrháte si větve z požadovaného stromu a seženete barevné svíčky a stojánky na ně, máte základní suroviny zajištěné. Doporučujeme obstarat si takové jehličí, které neopadá, nejlépe se vám bude adventní věnec vyrábět z jedlových haluzí, smrkové uschnou a opadají rychleji. Kromě kostry, větví a svíček budete potřebovat také provázek nebo drátek, lepidlo a dekorační suroviny podle vašeho gusta. Z přírodních materiálů to mohou být například sušené plátky pomeranče, jablka či citronu, dále třeba skořice, badyán, hřebíček či sušené květiny. Z umělých materiálů pak různé mašličky, zvonečky, lesklé baňky, třpytivé hvězdičky atd.

Postup výroby adventního věnce
Kostru adventního věnce obalte větvemi tak, aby nebyla vidět. K jejich přivázání použijte provázek, drátek nebo slaměný motouz. Vybírejte co nejnenápadnější materiál, aby váš věnec nepůsobil příliš amatérsky a neuměle. Poté zapíchněte do věnce rovnoměrně všechny čtyři stojánky na svíčky tak, aby věnec působil symetricky. A dál již přivazujte či přilepujte na věnec ostatní suroviny tak, aby věnec splnil vaše očekávání. Pamatujte ale, že všeho moc škodí a příliš přeplácané adventní věnce nepůsobí zrovna esteticky. Také přírodní a umělé materiály byste něměli příliš míchat. Rozmyslete se předem, zda chcete vytvořit adventní věnec spíše tradiční, nebo naopak moderní.

Adventní věnec na dveře
Pokud chcete váš adventní věnec vyvěsit na dveře, postup na jeho výrobu bude stejný. V tomto případě však váš adventní věnec nepotřebuje svíčky ani stojánky na ně, ale spotřebujete na něj více materiálu. Na dveře ho pak zavěste za mašli, která bude ladit s dekoracemi.

Tak co vyrobíte si věnec sami?? Jaký používáte adventní věnec?? Hlasujte v anketě! x))

MERRY CHRISTMAS! i když ještě nejsou... x)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design by Sunny©